IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”

Zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie „Wielka Liga Czytelników”, który objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej. Projekt ten to sprawdzone przedsięwzięcie, doskonale wpisujące się w realizację podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej. Skutecznie oddziałuje on na szeroko pojęty rozwój poprzez rozwijanie kompetencji czytelniczych wpływających na sukces ucznia.

Czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności, która pozwala na wprowadzanie dzieci i młodzieży do świata wartości, budowanie relacji społecznych, wzmacnianie poczucia tożsamości, formowanie poczucia godności, rozwijanie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, rozbudzanie ciekawości poznawczej, kształtowanie postawy otwartej wobec świata, zachęcanie do samokształcenia.

Po raz czwarty organizowana jest edycja ogólnopolska Wielkiej Ligi Czytelników. III edycja odbyła się w roku szkolnym 2016/2017. Wzięło w niej udział ponad 7 000 uczniów, którzy wraz z rodzinami, nauczycielami i bibliotekarzami tworzyli społeczność aktywnych czytelników sięgającą 20 000 osób. W ramach III edycji przeczytano ponad 50 000 książek. Ten sukces był możliwy tylko dzięki zaangażowaniu wielu instytucji oraz ludzi dobrej woli, dla których promocja czytelnictwa i wartości z nim związanych stanowi ważny motyw działań.

Projekt objęli już swoim patronatem: Minister Edukacji Narodowej i Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne. Ponadto nasze przedsięwzięcie, po trzech latach starań, zostało docenione przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które przyznało dofinansowanie na IV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”.

W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Podhalańskim została Koordynatorem Powiatowym projektu. Mięliśmy przyjemność uczestniczyć już w dwóch poprzednich edycjach konkursu i mamy nadzieję, że również w obecnej będziemy gościć w swych progach wielu miłośników książek.

Zachęcamy do zgłaszania się do szkolnych bibliotek i licznego udziału w konkursie.

Więcej informacji można uzyskać:

na stronie wielka-liga.pl oraz facebook.com/wielkaliga.

Licznik odwiedziń: 206309