Academica

ACADEMICA DOSTĘPNA W MAKOWSKIEJ BIBLIOTECE 

7 maja 2018r. Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Podhalańskim przystąpiła do innowacyjnego systemu wypożyczania elektronicznych wersji książek i czasopism, który daje możliwość dostępu do zbiorów Biblioteki Narodowej bez konieczności podróży do Warszawy. Makowska Biblioteka przystąpiła do kolejnego projektu, którego celem jest zapewnienie łatwego i szybkiego dostępu do kilku tysięcy publikacji naukowych w formie elektronicznej. Mowa o systemie ACADEMICA, w ramach którego udostępniono ponad 2,2 mln publikacji (oprócz książek i czasopism także grafiki, plakaty, fotografie, rękopisy, pocztówki, mapy, nuty i inne dokumenty). A zasób ten nieustannie się powiększa, gdyż nowych tekstów przybywa z każdym dniem.

Dostęp do publikacji, nie podlegających ochronie prawnoautorskiej lub udostępnionych w modelu Open Access, jest nieograniczony natomiast teksty chronione prawem autorskim są dostępne wyłącznie z terminala znajdującego się w naszej Bibliotece. Aby skorzystać z bazy na terenie MBP potrzebny jest numer czytelnika oraz hasło, nadawane przez pracownika biblioteki.

System ACADEMICA (academica.edu.pl) umożliwia nie tylko przeglądanie publikacji naukowych, ale także ich pełnotekstowe przeszukiwanie i tworzenie notatek.

To ogromne źródło wiedzy, dostępne na wyciągnięcie ręki! Zachęcamy do skorzystania z jej zasobów.