W międzynarodowym Dniu Muzyki

KONKURS WOKALNO - MUZYCZNY "MIŁOŚĆ TO WYBÓR DROGI MIŁOŚCI I WIERNOŚĆ WYBOROWI"
Przesłuchania konkursowe, których organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna Dom Kultury, miały miejsce w dniu 1 października 2021 roku w sali OSP w Makowie Podhalańskim.
W konkursie jury pod przewodnictwem Aleksandra Nowaka, w składzie Izabela Zdebska oraz Mieszko Krzyś przesłuchiwało uczestników w dwóch kategoriach - soliści i zespoły.
W kategorii zespół miejsce pierwsze przyznano zespołowi wokalno — instrumentalnemu z suskiego LO im. Marii Skłodowskiej Curie — Wtajemniczone. Zespół zaprezentował utwór autorstwa Piotra Nazaruka "Moja Wolność" oraz utwór Davide Esposito, przetłumaczony na język polski przez Sylwię Rydzyńską pt. "Skrzydła wolności" (oryginalny tytuł to "Ali di Liberta").
Miejsce drugie ex aequo zdobyły Kolorowe nutki z PSP SPSK w Kurowie, które zaprezentowały utwór skomponowany przez Romualda Lipko "Nie zastąpi Ciebie nikt" oraz "Puk, puk, puk, oto Ja" autorstwa Magdy Anioł. Zaś zespół Cuda z Nieba, działający w SP SPSK im. św. Dzieci z Fatimy w Makowie Podhalańskim zaprezentowały utwór autorstwa ks. Rafała Jaworskiego "O niezłomny Prymasie Tysiąclecia" oraz "Miłość to wierność wyborowi" Piotra Rubika. Jury trzeciego miejsca nie przyznało.
W kategorii soliści pierwsze miejsce zdobyła Julia Skupień, ze ZS im. im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie, która zaprezentowała "Osiem Błogosławieństw" skomponowanych przez Jana Pospieszalskiego i Marka Wierzchowskiego oraz "Ave Maria Jasnogórska" Piotra Rubika.
Drugie miejsce zdobyła Martyna Bałos, ze Szkoły Podstawowej w Makowie Podhalańskim, która zaśpiewała utwór "Niepojęty, Niezmierzony" oraz "Wśród tych dróg",
a trzecie przyznano Michalinie Stopie z ZS w Makowie Podhalańskim, która zaśpiewała "Hallelujah" Leonarda Cohena oraz "Pięknie żyć" Krystyny Kwiatkowskiej.
Zwycięzców konkursu wokalno – muzycznego "Miłość to wybór drogi miłości i wierność wyborowi“ usłyszymy i zobaczymy z udziałem sopranistki Ewy Warty-Śmietany podczas koncertu laureatów 24 października br. po mszy św. o godzinie 17.00 w makowskim Sanktuarium. Wtedy też odbędzie się uroczysta gala wręczenia dyplomów.
 

 


MBP W MAKOWIE PODHALAŃSKIM
ul. 3 Maja 24
34 – 220 Maków Podhalański
tel/fax 33/87 71 341
email: biblioteka@makow-podhalanski.pl

DOM KULTURY W MAKOWIE PODHALAŃSKIM
ul. Kościuszki 5
34-220 Maków Podhalański
tel/fax 33/87 71 481
email: domkultury@makow-podhalanski.pl

FILIA W BIAŁCE
Białka 278
34-220 Maków Podhalański

FILIA W GRZECHYNI/ŚWIETLICA W GRZECHYNI
Grzechynia
34 – 220 Maków Podhalański
tel. 33/87 36 236
biblioteka.grzechynia@vp.pl
swietlicagrzechynia@onet.pl

FILIA W JUSZCZYNIE/ŚWIETLICA W JUSZCZYNIE
34-231 Juszczyn – budynek OSP

FILIA W WIEPRZCU
Wieprzec
34-231 Juszczyn
tel. 33/ 87 79 001

FILIA W ŻARNÓWCE/ŚWIETLICA W ŻARNÓWCE
Żarnówka
34-220 Maków Podhalański
tel. 33/87 71 535

Licznik odwiedziń: 355438